sobota, 21 grudnia 2013

Wyborowe ciastka gwiazdkoweWyborowe ciastka gwiazdkowe,
według Dra Oetkera wypróbowanych przepisów są nadzwyczaj lubiane i potęgują nastrój świąteczny. Prosimy spróbować CIASTKA WANILJOWE.

Dodatki: 250 g masła, 150 g cukru, 1 paczka Dra Oetkera cukru waniljowego, 100 g migdałów, 4 jaja, 500 g mąki, pół paczki Dra Oetkera proszku do pieczenia Backin.

Przyrządzenie: masło i mąkę zmieszaną z proszkiem "Backin" ugnieść na ciasto. Żółtka, 100 g cukru i cukier waniljowy zmieszać razem, przerobić na masę dającą się dobrze rozwałkować. Wyciąć małe krążki, posmarować je białkiem, przesypać struganemi migdałami zmieszanemi z 50 g cukru i piec przy średnim ogniu. Przechowywać w puszkach blaszanych. Jako pieczywo gwiazdkowe polecić można jeszcze następujące: wieniec ponczowy, małe ciastka korzenne, placuszki miodowe, wyborowe ciastka choinkowe, ciastka akwizgrańskie, torciki rumowe, nadziewane biszkopty, ciastka gwiazdkowe w różne figury, i t. d. Powyższe wyjęto z nowej barwnie ilustrowanej książeczki z przepisami wydanie F., w której znajdują się również bliższe szczegóły o znakomitym aparacie do pieczenia, gotowania i smażenia "Küchenwunder". Książeczkę nabyć można za 40 gr. w razie wyczerpania za nadesłaniem znaczków wprost od Dra Augusta Oetkera, Oliwa.

Reklama prasowa, 1929.


***

Za chwilę wezmę się za pieczenie, ale nie "ciastek waniljowych", choć brzmią kusząco. Mam nadzieję, że moje eksperymentalne bezglutenowe pierniczki też będą miały moc potęgowania nastroju świątecznego.

::: Facebook | Twitter | Google+ :::


1 komentarz:

  1. Rety, zjadłabym takich waniljowych ciasteczek - może nie miljon, ale sporo, opis brzmi kusząco, mmmm.

    /Niestety nie mogę, bo dentystka spierniczyła mi ząb, mimo że zwracałam jej uwagę, by uważała na pewną rzecz. Zbagatelizowała to, przecież zna się lepiej - i stało się, jak przewidziałam.

    OdpowiedzUsuń